HABERLER

Haberler ve Duyurular

Ayrıcalıklar


Dünya genelinde yüz bin ve üzeri mezunumuzu iş, aktivite, eğitim, kültür gibi bir çok alanda buluşturuyoruz.
 • Yüz binin üzerinde Türkiye Mezununun; mezun dernekleri-grupları, üniversiteler ve iş çevreleri ile iletişim kurma olanağı
 • Mezun dernekleri aracılığıyla Türkiye Mezunlarının bir araya gelme ve ortak faaliyet üretme imkânı
 • Portal üzerinden mezunlarımızın birbirleriyle iletişim kurabilme
 • Duyurular ve haberler üzerinden mezun çalışmalarına ilişkin bilgi edinme
 • Ulusal ve uluslararası alanda iş ve kariyer fırsatları
 • Üniversitelerimiz ve mezunlarımız arasında akademik alanda iş birliği
 • Mezunlarımızın Türk dili ve kültürü ile bağını sürdürme fırsatı
 • Mezun hikâyelerini okuma ve kendi hikâyeni paylaşma imkânı
 • Deneyimlerini paylaşma olanağı

Faaliyetler


Dünyanın dörtbir yanında kurulan mezun derneklerimiz ile aktivitelere katılın
 • Mezun Buluşmaları
 • Dernek Etkinlikleri

Kariyer


Değerli mezunlarımız, iş hayatınızda öğrenim gördüğünüz ülkeyle olan bağınızı devam ettirmek ister misiniz? Web sitemiz aracılığıyla, Türk şirket ve üniversitelerinin iş ilanları ile işbirliğinizi geliştirmek istediğiniz şirket ve üniversitelere ulaşabilirsiniz.
 • İş İlanları
 • Türk Üniversiteleri
 • Yurtdışındaki Türk şirketleri

Türkiye Bursları


 

Türkiye Bursları, Türkiye Cumhuriyeti tarafından uluslararası öğrencilere verilen kamu kaynaklı yükseköğrenim burslarıdır. Avrupa Birliği çerçevesinde yürütülen (Erasmus vb.) projeler ile Yükseköğretim Kurulu'nun ikili anlaşmalar çerçevesinde ya da üniversitelerin verdiği burslarla ülkemize gelen yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye Bursları kapsamının dışındadır.
 
Türkiye Bursları kapsamında öğrencilere; lisans, yüksek lisans, doktora, sanatta yeterlilik ve araştırma düzeylerinde burs verilmektedir.
Türkiye Burslarına başvuran adaylarda Türkçe bilme zorunluluğu bulunmamaktadır. Burslandırılan ancak Türkçe bilmeyen her adaya üniversitelerinde ya da üniversitelerinin bulunduğu ildeki bir Türkçe eğitim merkezinde ücretsiz olarak, Türkçe eğitimi verilmektedir
 
Türkiye Burslarına başvuracak adaylar, tercih listelerinde bulunan üniversitelerin internet sitelerinden üniversiteler hakkında bilgi edinebilirler.
Türkiye’de eğitim ve Türkiye Bursları hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 

Türkiye Mezunlarını Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar

Teona VARŞOLAMİDZE

Tiflis’te tıp eğitimimin son sınıfında eğitimimin devamı için nereye gidebilirim diye düşünürken komşumuz ve en iyi dostumuz Türkiye’ye başvurdum. Eğitimimi Türkiye’nin sağlık alanındaki en iyi üniversitesinde aldım. 

Gürcistan / Teona VARŞOLAMİDZE
Kristine TSİNTSABADZE

İzmir’de yaşadığım 2 sene hayatımdaki en güzel 2 seneydi. Türkiye Bursları sayesinde ülkemde sevdiğim işi yapıyorum. Herkesi Türkiye Burslarına katılmaya davet ediyorum.

Gürcistan / Kristine TSİNTSABADZE
Mancheri KURİKKAL

Türkiye benim ikinci evim oldu.

Hindistan / Mancheri KURİKKAL
Yakup UL HASAN

İstanbul’da katıldığım yerde; Latin Amerika, Amerika, Doğu Avrupa, Orta Asya, Güney Doğu Asya’dan öğrenciler vardı. Türkiye, dünya üzerinde ırkçılığın             görülmediği tek ülkedir.

Hindistan / Yakup UL HASAN
Valeria MORENO

Türkiye'de iyi bir eğitim aldığım için çok mutluyum. Türkiye, benim ikinci evim oldu ve insanlar o kadar misafirperver ki beğenmemek ve alışmamak mümkün değil ülkeye. Türkiye'de tarihi birçok yer var, bu da insana çok şey öğretiyor.

Ekvator / Valeria MORENO

Türkiye Mezunları Portalına Kayıt Olmadınız mı?

Kayıt Ol

ETKİNLİKLER

Yaklaşan ve Sonlanmış Etkinlikler