MEZUNLARIMIZ

Detay

Catherine JaffeeBoğaziçi Üniversitesi’nde 2008-2009 yıllarında bir yıl araştırmacı olarak siyaset bilimi bölümünde eğitim görmüştür. National Geographic Genç Kâşif olarak 2012'de, balı toplumsal bir etkene dönüştürmek amacıyla tarihi bal geleneklerini ve modern balın üretimini haritalamak için Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan'daki eski İpek Yolu ticaret yolları boyunca 6.000 km'den fazla seyahat etmiştir ve göçebe arıcıların sözlü tarihlerini belgelemiştir.

Biyoloji ve saha araştırmasını topluluk hikâye anlatımıyla birleştiren deneyimlerine dayanarak, toplulukları kendi anlatılarını üretmeleri ve paylaşmaları için desteklemek için halka açık bir kayıt stüdyosu, podcast kuluçka merkezi ve hikâye anlatımı eğitim merkezi olan House of Pod'u açmıştır. O zamandan beri National Geographic Society, Rocky Mountain PBS, Denver Museum of Nature and Science ve SAPIENS dergileri için 25'in üzerinde serinin yapımcılığını ve danışmanlığını yapmıştır.

2019'da Afrika'nın en vahşi su sistemlerinden biri ve onu koruyan insanlar hakkında bir podcast olan Guardians of the River'ı üretmesi için National Geographic Explorer ve Storytelling hibesi almaya hak kazanmıştır. 2020'de kanser teşhisiyle mücadele ederken tamamlanan Nehir Muhafızları, Tribeca Film Festivali'nde ve Jackson Wild film festivalinde en iyi kurgu dışı podcast ödülünü kazanmış, Apple Podcast listelerinde tüm zamanların 1 numaralı doğa podcast'i olmuştur. Ayrıca, bir bisikletçi ve dayanıklılık yarışçısı olarak 2021'de Kırgızistan'daki İpek Yolu Dağ Yarışı'nda yarışmıştır.


0 Yorum

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.