Faaliyetler

Mezun Destek Programları

Başkanlığımız tarafından Türkiye Mezunları Derneklerine verilen desteğin yanı sıra mezunlarımıza yönelik olarak bireysel destek programları da hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda Türkiye Mezunları Sporda Hizmet Ödül ve Teşvik Programı ve Türkiye Mezunları Akademik Teşvik Programı yürütülmektedir.

Türkiye Mezunları Sporda Hizmet Ödül ve Teşvik Programı çerçevesinde Türkiye Mezunu sporcuların uluslararası ve bölgesel şampiyonlarda, çeşitli yaş gruplarında elde ettikleri sportif başarıların ödüllendirilmesi amaçlanmaktadır. Program kapsamında, mezun tarafından elde edilen her bir başarı için en fazla 1000 USD başarı ödülü verilmektedir. Verilecek ödülün miktarı, başarının elde edildiği yarışmanın mahiyeti ve sporcunun yaş grubu göz önüne alınarak Başkanlığımızca belirlenmektedir.

Türkiye Mezunları Akademik Teşvik Programı kapsamında ise Türkiye Mezunu akademisyen ve araştırmacıların ülkemiz kültürü, dili ve tarihi hakkında yaptıkları çalışmalarının teşvik edilmesi ve Türkiye Mezunu akademisyen ve araştırmacıların bilimsel literatüre katkı sağlar hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.