İş İlanı

Detay

ENDONEZCE BİLEN TAKIM ARKADAŞLARI ARANIYORAnadolu Ajansı (AA), 1920 yılında kurulmuş Türkiye merkezli uluslararası bir haber ajansıdır. Dünyada yaklaşık 90 ülkede temsilcisi ve 40 ofisi bulunan AA’da 2.500 kişi çalışmaktadır. 
Anadolu Ajansı, Dünyanın en saygın on haber ajansından biri olarak güvenilir habercilik ilkeleriyle hareket etmekte, 11 farklı dilde ürettiği haber, fotoğraf ve video içeriklerini dünyanın 45 ülkesindeki abonelerine ulaştırmaktadır. 

Anadolu Ajansı, kuruluşunun 100. Yılına yaklaşırken yeni bir haber dili daha hizmete açmıştır. Bu kapsamda kurulan Endonezce servisi, Endonezya-Jakarta merkezli bir haber servisi olarak test yayınlarına başlamıştır. Endonezce servisi için Türkiye’de de bir çeviri ofisi kurulacaktır. Bu proje ile ilgili olarak Endonezce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den Endonezce’ye çeviri yapabilecek Ankara’da çalışacak takım arkadaşları aranmaktadır.

Endonezya’da doğup büyümüş, bölgeyi ve kültürü bilen, Endonezce ve Türkçe’yi çok iyi yazıp konuşabilen, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan ya da bu yıl mezun olacak (gazetecilik, iletişim, medya, siyaset, uluslararası ilişkiler, ekomomi, sosyoloji) kişiler tam zamanlı olarak istihdam edilecektir. 

Gazeteciliğe hevesli ve yetenekli olan, global bir haber ajansında ve çalışma ortamında bulunmayı amaçlayan adayların, tek sayfa, fotoğraflı özgeçmişlerini hr@aa.com.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.


Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.