İş İlanı

Detay

İş başvurusu yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Giriş Yapmak İçin Tıklayınız...

Avrasya Araştırma Enstitüsü Çalışma Arkadaşları Arıyor!Ahmet Yesevi Üniversitesi, Kazakistan'da bulunan ve adını Orta Asya'nın önemli şairlerinden biri olan Hoca Ahmet Yesevi'den alan bir üniversitedir. 2006 yılında kurulan üniversite, Türkistan'da eğitim ve araştırma faaliyetlerine odaklanmaktadır. Üniversitenin amacı, Türk dünyası ve çevresindeki kültürel, sosyal ve ekonomik konulara akademik katkıda bulunmak ve öğrencilerini çağdaş bilgi ve becerilerle donatmak olarak belirlenmiştir.

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Avrasya Araştırma Enstitüsü’nün de misyonu; genelde Avrasya Bölgesi’ne, özelde bu bölgede yoğun olarak yaşayan Türk dili konuşan devlet ve topluluklara ilişkin bilimsel araştırmalar yapmak ve stratejik öneriler geliştirmektir.

Enstitü, Araştırmacı ve Yönetici Asistanı pozisyonları için başvuruları kabul etmektedir. Son başvuru tarihi 20 Aralık 2023'tür.


Araştırmacı pozisyonu için aranan nitelikler:

·       Kazakistan vatandaşı olmak,

·       En az yüksek lisans mezunu olmak,

·       Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Ekonomi, İstatistik vb. alanlardan mezun olmak,

·       İyi düzeyde İngilizce ve Türkçe bilmek (Akademik düzeyde yayın yapabilecek)

 

Yönetici Asistanı pozisyonu için aranan nitelikler:

·       Kazakistan vatandaşı olmak,

·       Lisans ya da yüksek lisans mezunu olmak,

·       Halklar İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Ekonomi, İstatistik vb. alanlardan mezun olmak,

·       İyi düzeyde Türkçe ve Kazakça bilmek,

·       İngilizce ve Rusça bilmesi tercih nedenidir.


Not:

·       Başvurular Türkiye Mezunları Portalı üzerinden tamamlanacaktır. Bu nedenle adayların başvurularını tamamlamadan önce Türkiye Mezunları Portalında yer alan bütün eğitim bilgileri ile iletişim bilgilerini eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

·       Başvurunuzu yapmadan önce "Profilim" alanından "CV Oluştur" diyerek CV'nizin nasıl gözüktüğünü inceleyebilir, eksiklerinizi kontrol edebilirsiniz.

·       Başvurunuzu portala giriş yaptıktan sonra ilana giderek sağ üstte yer alacak olan "Tek Tıkla Başvur" butonuna tıklayarak tamamlayabilirsiniz.

·       Şartlara uygun adayların Türkiye Mezunları CV'leri; Avrasya Araştırma Enstitüsü ile paylaşılacak ve mülakat görüşmeleri enstitü tarafından gerçekleştirilecektir.


Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.