Haberler

Detay

YTB, 6 ülkede Türkiye Mezunlarını Bir Araya Getirdi!Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yükseköğretimlerini ülkemizde tamamlayan uluslararası öğrencilerle iletişimin devam ettirilmesi amacıyla çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Türkiye Mezunlarının kendi aralarındaki birlik ve beraberliğin sağlanmasına da büyük önem veriliyor. Bu kapsamda, 27 Nisan - 4 Temmuz tarihleri arasında 7 ülkede gerçekleştirilen mezun buluşmaları öne çıkıyor.

Sırasıyla Somali, Somaliland, Azerbaycan, Etiyopya, Libya, Endonezya ve Arnavutluk’ta gerçekleştirilen mezun buluşmaları vasıtası ile ilgili ülkelerdeki mezunlar ile bir araya gelinmiştir.

Mezunlar Somali ve Somaliland’de Bir Araya Geldi


27 Nisan 2022 Çarşamba günü T.C. Mogadişu Büyükelçiliğinde gerçekleştirilen iftar programı vesilesi ile 200 Somalili Türkiye Mezunu bir araya gelmiştir. Programın sonunda Somali Türkiye Mezunları Derneği yeni yönetim kurulu ve başkanı tebrik edilmiş başkan Dahir Hussein Addawe’ye akreditasyon belgesi Büyükelçi Sayın Mehmet Yılmaz tarafından takdim edilmiştir.

T.C. Hargeysa Başkonsolosu Sn. Harun Arslan’ın teşrif ettiği ve Baraar Hotel’de düzenlenen iftar yemeğine 50 Somaliland’li Türkiye Mezunu katılım sağlamıştır. İftar yemeği sonrasında mezunlara hitap eden Başkonsolos Sn. Harun Arslan, Türkiye Mezunlarına yönelik çalışmaların önemine atıfta bulunmuştur. Somaliland Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Muhammed Guudle’ye akreditasyon belgesi Sn. Arslan tarafından takdim edilmiştir.

Azerbaycan Türkiye Mezunları Buluşması