Haberler

Detay

Türkiye Mezunlarından Dünyanın Dört Bir Yanında 15 Temmuz Anma EtkinlikleriGönüllü elçilerimiz Türkiye Mezunları 15 Temmuz hanin FETÖ darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde kendi ülkelerinde anma törenleri ve etkinlikler düzenledi. Türkiye Mezunları 251 vatandaşımızı şehit eden Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gerçek yüzünü dünyanın dört bir yanında bir kez daha gösterdi.
YTB’nin Türkiye Bursları programı ile Türkiye’de eğitim alarak ülkelerine dönen ve dostluk köprüleri inşa eden Türkiye Mezunlarımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla dünya genelinde anma programları ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Törenlerde tüm dünyaya demokrasi mesajları verilirken, 251 vatandaşımızı şehit eden Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gerçek yüzü bir kez daha tüm dünyaya gösterildi. Mezunlarımız düzenlenen programlarda FETÖ’nün yurt dışındaki faaliyetlerine de dikkat çekerek, olası tehlikelerin altını çizdi. 
Sırbistan Türkiye Mezunları Derneği de hain darbe girişimine dikkat çekmek için "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" minikler futbol turnuvasını organize etti.
 

0 Yorum

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.