Haberler

Detay

Türkiye Mezunları Cibuti'de Bir Araya GeldiYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen programda, Türkiye’de eğitim alıp ülkesine dönen Cibutili mezunlar bir araya geldi.

Cibuti Haramous Büyükelçiliği’nde düzenlenen “Türkiye Mezunları Buluşması”na, Türkiye-Somali Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun, Dışişleri Komisyonu Başkanı Malatya Milletvekili Taha Özhan, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, TİKA ve Maarif Vakfı’ndan yetkililer ile Cibutili mezunlar katıldı.

Programda YTB tarafından Türkiye’de eğitim alarak mezun olan ve hâlihazırda okumakta olan öğrencileri bir araya getirmek için hazırlanan, dinamik ve interaktif internet portalı “Türkiye Mezunları web sitesi” de tanıtıldı. Mezunların Türkiye ile bağlarının kuvvetlendirilmesi ve kendi aralarındaki iletişimin gelişmesi için yapılacak çalışmalara da vurgu yapıldı.

0 Yorum

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.