Haberler

Detay

Türkiye Mezunları Arnavutluk’ta Covid-19 Yaralarını SarıyorYükseköğrenimlerini Türkiye’de tamamlayarak ülkelerine dönen Türkiye Mezunu doktorlar Sağlık Programı Projesi kapsamında Arnavutluk’un Divjaka şehrinde ücretsiz sağlık taramaları gerçekleştirdi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteği ve Arnavutluk Türkiye Mezunları Derneği, Divjaka Belediyesi, Dyert e Jetes (Yaşam Kapısı) Sağlık Merkezi iş birliğinde Arnavutluk’un Divjaka şehrinde Sağlık Programı Projesi hayata geçirildi. Eylül ayında başlayan ve dört ay süren proje kapsamında gelir düzeyleri ve sağlık hizmetlerine erişimleri düşük seviyedeki vatandaşlara, Türkiye Mezunlarından oluşan bir sağlık ekibi tarafından sağlık taraması yapıldı. 

 

Sağlık Programı projesi kapsamında Türkiye mezunu sağlık ekibi Divjakalıların genel sağlık ihtiyaçlarına cevap verdi. Proje, korona virüs salgınından dolayı hastanelerdeki yüksek doluluk oranları ve genel sağlık hizmetlerine erişimdeki zorluklar nedeniyle Divjaka halkı tarafından büyük ilgi gördü.


0 Yorum

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.