İzmir Potansiyel Mezun Atölyesi

Event Single
Başlayacak:
Etkinlik Bilgileri:
  • Wednesday, March 9, 2022
  • İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Detaylar

Kıymetli Türkiye Mezunu Adayı,

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, YTB olarak ülkemizde eğitim görmekte olan siz uluslararası öğrencilere büyük önem vermekte; akademik, kişisel ve kariyer gelişiminize katkı sağlamak amacıyla çeşitli programlar düzenlemekteyiz.

Bu programlardan bir tanesi olan Potansiyel Mezun Atölyeleri kapsamında Türkiye Mezunları ailesinin yeni üyeleri olacak olan sizler için çeşitli başlıklarda eğitimler ve sunumlar gerçekleştirilecektir:

·       YTB’nin Türkiye Mezunlarına yönelik çalışmaları,

·    Ülkeniz ve Türkiye arasındaki siyasi, kültürel, ekonomik ilişkilerde faydalanabileceğiniz, ilgili kuruluşların temsilcilerince yapılacak bilgilendirici konuşmalar ve sunumlar,

·    Alanında uzman eğiticiler tarafından verilecek ve sizleri mezuniyet sonrası iş hayatına hazırlayıcı, CV hazırlama teknikleri, mülakat teknikleri, diksiyon ve hitabet, beden dili ve etkili iletişim gibi başlıklardan oluşabilecek kişisel gelişim eğitimleri,

9 Mart 2022 Çarşamba günü saat 11.00’da İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Bornova Genç Akademi Kitap Kahve Toplantı Salonunda uluslararası öğrencilerimiz ile gerçekleştirilecek Potansiyel Mezun Atölyesine davetlisiniz.

Programa katılarak YTB personeli ve uzman eğitimcilerle tanışma imkânı bulabilir, mezun adaylarına sunulacak Türkiye Mezunlarına özel hediyelerimiz ve ikramlardan yararlanabilirsiniz. (Program son sınıftaki tüm uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır, Türkiye Burslusu son sınıf uluslararası öğrencilerin katılımı zorunludur.)

Katılım durumunuzu 5 Mart 2022 saat 18.00’a kadar info@turkiyemezunlari.gov.tr mail adresine, katılacağınız il bilgisi ile birlikte iletmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.

Yer: İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü - Bornova Genç Akademi Kitap Kahve Toplantı Salonu

Adres: Ege Üniversitesi Kampüsü, Bilal Saygılı Camii Altı- Bornova / İzmir 

Ulaşım: İzmir Metrosu, Ege Üniversitesi Durağı Karşısı.

Tarih: 9 Mart 2022 Çarşamba

Saat: 11.00

Eğitimciler:

-       YTB Uzmanları - Türkiye Mezunları Çalışmaları

-       Doç. Dr. Zeki Atıl BULUT - Sosyal Medya ve Dijital Reklamcılık

-       İzmir Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Tolga KALE- Türkiye ile Ticari İlişkiler


Konum