Bursa Potansiyel Mezun Atölyesi 2022

Event Single
Başlayacak:
Etkinlik Bilgileri:
  • Tuesday, March 8, 2022
  • Bursa Uludağ Üniversitesi

Detaylar

Kıymetli Türkiye Mezunu Adayı,

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, YTB olarak ülkemizde eğitim görmekte olan siz uluslararası öğrencilere büyük önem vermekte; akademik, kişisel ve kariyer gelişiminize katkı sağlamak amacıyla çeşitli programlar düzenlemekteyiz.

Bu programlardan bir tanesi olan Potansiyel Mezun Atölyeleri kapsamında Türkiye Mezunları ailesinin yeni üyeleri olacak olan sizler için çeşitli başlıklarda eğitimler ve sunumlar gerçekleştirilecektir:

·       YTB’nin Türkiye Mezunlarına yönelik çalışmaları,

·       Ülkeniz ve Türkiye arasındaki siyasi, kültürel, ekonomik ilişkilerde faydalanabileceğiniz, ilgili kuruluşların temsilcilerince yapılacak bilgilendirici konuşmalar ve sunumlar,

·       Alanında uzman eğiticiler tarafından verilecek ve sizleri mezuniyet sonrası iş hayatına hazırlayıcı, CV hazırlama teknikleri, mülakat teknikleri, diksiyon ve hitabet, beden dili ve etkili iletişim gibi başlıklardan oluşabilecek kişisel gelişim eğitimleri,

8 Mart 2022 saat 14.00’da Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi Jandarma Er Bahadır Aydın Seminer Salonu’nda uluslararası öğrencilerimiz ile gerçekleştirilecek Potansiyel Mezun Atölyesine davetlisiniz.

Programa katılarak YTB personeli ve uzman eğitimcilerle tanışma imkânı bulabilir, mezun adaylarına sunulacak Türkiye Mezunlarına özel hediyelerimiz ve ikramlardan yararlanabilirsiniz. (Program son sınıftaki tüm uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır, Türkiye Burslusu son sınıf uluslararası öğrencilerin katılımı zorunludur.)

Katılım durumunuzu 5 Mart 2022 saat 18.00’a kadar info@turkiyemezunlari.gov.tr mail adresine, katılacağınız il bilgisi ile birlikte iletmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.

Yer: Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi Jandarma Er Bahadır Aydın Seminer Salonu

Tarih: 8 Mart 2022

Saat: 14.00

Eğitimciler:

-       YTB Uzmanları - Türkiye Mezunları Çalışmaları

-       İŞKUR İş Kulübü Lideri Berna TÜTÜNCÜ - Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri

-       Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet AYDIN - Ticari İlişkiler

Konum