Adana Potansiyel Mezun Atölyesi

Event Single
Başlayacak:
Etkinlik Bilgileri:
  • Tuesday, March 1, 2022
  • Çukurova Üni. Uluslararası Öğrenci Merkezi Dış İlişkiler Binası 2. Kat

Detaylar

Kıymetli Türkiye Mezunu Adayı,

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, YTB olarak ülkemizde eğitim görmekte olan siz uluslararası öğrencilere büyük önem vermekte; akademik, kişisel ve kariyer gelişiminize katkı sağlamak amacıyla çeşitli programlar düzenlemekteyiz.

Bu programlardan bir tanesi olan Potansiyel Mezun Atölyeleri kapsamında Türkiye Mezunları ailesinin yeni üyeleri olacak olan sizler için çeşitli başlıklarda eğitimler ve sunumlar gerçekleştirilecektir:

  • YTB’nin Türkiye Mezunlarına yönelik çalışmaları,
  • Ülkeniz ve Türkiye arasındaki siyasi, kültürel, ekonomik ilişkilerde faydalanabileceğiniz, ilgili kuruluşların temsilcilerince yapılacak bilgilendirici konuşmalar ve sunumlar,
  • Alanında uzman eğiticiler tarafından verilecek ve sizleri mezuniyet sonrası iş hayatına hazırlayıcı, CV hazırlama teknikleri, mülakat teknikleri, diksiyon ve hitabet, beden dili ve etkili iletişim gibi başlıklardan oluşabilecek kişisel gelişim eğitimleri,

1 Mart 2022 Salı günü saat 14:00’da Çukurova Üni. Uluslararası Öğrenci Merkezi Dış İlişkiler Binasında uluslararası öğrencilerimiz ile gerçekleştirilecek Potansiyel Mezun Atölyesine davetlisiniz. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Programa katılarak YTB personeli ve uzman eğitimcilerle tanışma imkânı bulabilir, mezun adaylarına sunulacak Türkiye Mezunlarına özel hediyelerimiz ve ikramlardan yararlanabilirsiniz.

Program son sınıftaki tüm uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır, Türkiye Burslusu son sınıf uluslararası öğrencilerin katılımı ZORUNLUDUR.)

Katılım durumunuzu 28 Şubat 2022 saat 10:00’a kadar ismail.ozsoy@ytb.gov.tr mail adresine iletmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.

Yer: Çukurova Üni. Uluslararası Öğrenci Merkezi Dış İlişkiler Binası 2. Kat

Tarih: 1 Mart 2022 Salı

Saat: 14:00

Eğitim Konuları:

YTB ve Türkiye Mezunları Çalışmaları

CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri

Türkiye ile Ticari İlişkiler

Konum