DUYURULAR

Detay

TÜRKİYE MEZUNLARI LOGOLARINI KENDİ TASARLIYOR


Değerli Türkiye Mezunları,

Dünyanın 160 farklı ülkesinden gelerek, ülkemizin güzide okullarından birinden mezun olmak suretiyle 100 bin kişilik Türkiye Mezunları ailesinin bir üyesi oldunuz. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olarak Mezuniyetle taçlandırdığınız eğitim hayatınız sonrasında Türkiye ile ve Türkiye’de tanıdığınız diğer uluslararası öğrencilerle iletişimizi sürdürmeniz için gerekli altyapıyı oluşturmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu bağlamda Türkiye Mezunlarına yönelik çalışmalarda kullanılmak üzere bir logo hazırlanmasına karar verilmiştir. Böyle bir çalışmayı yürütürken bu sürecin öznesi durumundaki siz mezunlarımızı da sürece dâhil edelim dedik ve sizlerden gelecek logo örneklerini de bu süreçte değerlendirmeye almaya karar verdik.

İkinci vatanınız olarak görmenizi istediğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini, işbirliği ve dayanışma kültürünü ve bütün bu değerler çerçevesinde hedeflediğimiz parlak geleceği vurgulayabilecek Türkiye Mezunları Logo önerilerinizi bekliyoruz.

Başkanlığımız yetkili organları tarafından önerdiğiniz logonun kabul görmesi durumunda hem mensubu bulunduğunuz Türkiye Mezunları ailesinin logosunu belirlemenin haklı gururunu yaşarken hem de Başkanlığımız tarafından sürpriz hediyelerle ödüllendirileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Logo çalışmanızı 30.06.2017 tarihine kadar logo@turkiyeburslari.gov.tr e-mail adresine göndermeniz gerekmektedir.


0 Yorum

Bizimle İletişime Geçin 👋

Görüş, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.